niedziela, 31 marca 2013

Michał i Baśka

31 marca 2003 roku przestała istnieć pamiętająca jeszcze czasy PRL-u kawiarnia „Baśka” przy ul. Broniewskiego 4, która razem z równie słynnym "Michałem", była swego rodzaju symbolem osiedla Błonie.
Według prasowych zapowiedzi otwarcie obu punktów planowano, na koniec 1971 r., a ich nazwy miały upamiętniać sienkiewiczowskich bohaterów „Zbyszko” i „Jagienkę”. Stało się jednak inaczej. Termin oddania lokali do użytku przekładano na kolejne miesiące 1972 r. Ostatecznie „Michał” i „Baśka” pierwszych klientów przyjęły pod koniec 1973 r i od razu zyskały miano lokalu z klasą. - W latach 70. kierownikiem był Pan Kornalewicz. Urządzano tam przyjęcia dla, m.in. Komitetu Centralnego Wojewódzkiej Rady Narodowej oraz pracowników spółdzielni pracy produkcji części samochodowych "Proczesam", w którym osobiście brałem udział - wspomina Pan Henryk z Błonia.


foto: skyscrapercity.com
 
W "Michale" organizowano również stypy i wesela. No właśnie, wesela...W 2008 roku poszedłem do "Michała" z przyszłą żoną, aby zapytać o koszt przyjęcia. Pani odpowiedziała, że wesele w wybranym przez nas dniu może odbyć tylko w połączeniu z publiczną dyskoteką. Podkreślała, że dyskoteki nie może odwołać, bo nie zrobi tego ludziom ;)

"Michał” został zamknięty w marcu 2011 roku.

To miejsce dzisiaj:
http://img844.imageshack.us/img844/2110/bs2rz.jpg
foto: Diabeł Wenecki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz