o nas

  Strona jest projektem Stowarzyszenia Bydgoskie Kamienice. Na archiwalnych fotografiach pochodzących z prywatnych zbiorów, będzie przedstawiać historię Bydgoszczy. 
   Przeglądając zdjęcia przenosimy się w czasie. Wspominamy miejsca, emocje, zdarzenia, osoby i okoliczności w jakich fotografie zostały wykonane. Wpatrujemy się w kadr szukając szczegółów. Jakie rzeczy leżą na stole, jak ubrani są ludzie,  jaki obraz wisi na ścianie... Wspominamy członków rodziny i przyjaciół, czasem już nieżyjących. Dzięki zdjęciom odtwarzamy kolory kamienic, rodzaje sygnalizacji drogowej, typy samochodów i tramwajów oraz modę uliczną. 


   Podziel się z innymi swoimi wspomnieniami za pomocą komentarzy, które będziesz mógł dodać po opublikowaniu zdjęcia. Przesłanie fotografii do redakcji jest równoznaczne ze zgodą na opublikowanie  jej na tej stronie. 

   Materiały umieszczone w serwisie wspominaj.bydgoszcz.pl nie będą wykorzystane do celów nikczemnych i odbiegających od ogólnie przyjętych norm społecznych i prawa polskiego. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie materiałów bez zgody zabronione. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za bezprawne skopiowanie i umieszczenie zdjęcia przez osoby trzecie w innym miejscu internetu. Jeżeli chcesz umieścić zdjęcie na swoim forum, w serwisie społecznościowym, w komunikatorze lub na innej stronie www podaj źródło skąd ono pochodzi.