W dzień Zmartwychwstania Pańskiego, życzymy
tego wszystkiego czego Państwu na co dzień brakuje, umocnienia wiary,
nadziei, miłości i wszelkiego dobra. - Stowarzyszenie Bydgoskie
Kamienice
sobota, 19 kwietnia 2014
piątek, 4 kwietnia 2014
Przegląd mody lat 30
Na przykładzie zdjęć z archiwum Pana Andrzeja Podlasińskiego chcemy zwrócić uwagę na modę uliczną lat 30 poprzedniego stulecia. Na zdjęciach jest babcia naszego czytelnika Zofia Wróblewska, dziadek Leon Wróblewski, oraz ich znajomi. Koniecznie poczytaj o Leonie Wróblewskim.
ul. Gdańska
Zofia Wróblewska na Mostowej
Zofia Wróblewska i Leon Wróblewski
na Mostowej
ul. Gdańska
Zofia Wróblewska na Wełnianym Rynku
wtorek, 1 kwietnia 2014
Widok na Wyżyny
"W połowie 1977 roku dostałem klucze do własnego mieszkania na osiedlu Wyżyny B-IV. Taki oto widok z okna zobaczyłem 27 marca 1979 roku." - wspomina pan Henryk Kałużny. Nasz Czytelnik podkreśla, że na osiedlu nie było jeszcze żadnego sklepu (o przedszkolu czy szkole w ogóle nie było mowy). Po zakupy chodził do SAM'u na Modrakową albo na Grzymały Siedleckiego.
Archiwum Henryka Kałużnego
Oto dalsza część opowieści pana Henryka: "Zdjęcie wykonanałem z bloku przy ul. Przyjaznej 7 (wówczas Przyjaźni Polsko-Radzieckiej) w którym mieszkałem od 1977 roku przez ponad 25 lat. Od prawej widać szczyt bloku na ul. Boya-Żeleńskiego oraz bloki na Wyżynach B-I już po drugiej stronie Al. Wojska Polskiego, następnie duży blaszany pawilon, w którym dzisiaj mieści się sklep spożywczy, a za min bloki przy obecnej ul. Węgierskiej. Nad pawilonem po jego prawej stronie widać fragment budynku Szpitala XXX-lecia obecnie Uniwersyteckiego nr 2, im. Biziela. Na miejscu widocznych hałd ziemi zbudowano później piętrowy pawilon m.in. z placówką PKO i sklepami, a obok ludzie urządzili sobie na początku l. 90-tych targowisko. Wszystko to znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kładki dla pieszych zbudowanej nad Al. Wojska Polskiego.
Subskrybuj:
Posty (Atom)