czwartek, 21 października 2010

Diabeł Wenecki wspomina Bydgoszcz cz.II


Kolejne zdjęcie. W tle bloki na osiedlu Błonie. Saneczkarze zatrzymali się na rogu ulic Ks. Józefa Schultza i Kasprzaka. Zdjęcie wykonano w 1972 roku.   


Ulica Władysława Broniewskiego. Po prawej stronie niewidoczny na zdjęciu kompleks, w którym oprócz BSS "Społem" znajduje się restauracja "Michał i Baśka". Prawdopodobnie wkrótce ulegnie likwidacji. Po lewej stronie dzisiaj znajduje się osiedlowe targowisko.


Osiedle Leśne, ulica Józefa Sułkowskiego. W tle wieżowiec hotelu POW'u. Architektoniczny zgrzyt w przestrzeni tego miejsca. Cóż, był, jest i będzie.


Na placu Wolności w latach 60 i 70, a może i dłużej, modne było robienie zdjęć dzieciom z zabawkami. Wspaniała fotografia... Dzieciństwo jest stanem, który tak szybko umyka. W pamięci  przetrwają tylko jego fragmenty. Może fotografie pomogą poskładać je w całość ?

7 komentarzy:

 1. Ja miałam zdjęcie ze Śnieżynką, chyba stała którejś zimy na alejach 1 Maja. Niestety zdjęcie przepadło...:(

  OdpowiedzUsuń
 2. A ktoś może wie, co się dzieje w portalem Bydzia.pl? Tam było dużo fantastycznych fotografii?

  OdpowiedzUsuń
 3. hmmm faktycznie dziś strona się absolutnie nie otwiera, zaglądam tam cyklicznie raz w tygodniu. W weekend ostatni było wszystko OK

  OdpowiedzUsuń
 4. Właściciele bydzia.pl zapowiadali od dawna, że maja problemu w utrzymaniu serwisu. Jedynie co żyło na stronie to forum. Bydzia.pl od 2006 roku utrzymywała banner www.secesja.bydgoszcz.pl na głównej stronie, za co bardzo dziękujemy. Szkoda, że musiała umrzeć taka piękna strona.

  OdpowiedzUsuń
 5. bardzo fajne zdjęcia gratuluję Adam

  OdpowiedzUsuń